pokaż wszystkie aktualności

Aktualność z dnia 12-01-2018

Nagrody im. Jerzego Regulskiego rozdane

11 stycznia 2018 r. w Warszawie, w Pałacu Staszica odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody im. Jerzego Regulskiego za 2017 rok.

Nagroda została ustanowiona przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz Towarzystwo Urbanistów Polskich za wybitne osiągnięcia w kreowaniu ładu przestrzennego zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Laureatami II edycji Nagrody imienia Jerzego Regulskiego za 2017 rok zostali:

  1. Kategoria IDEA:
  • NAGRODA: Miejska Pracownia Urbanistyczna w Łodzi - „Zielone Polesie - miejski program odnowy dzielnicy Stare Polesie w Łodzi”
  • WYRÓŻNIENIE : Miasto Ruda Śląska - „Rewitalizacja zwałowiska pocynkowego w Rudzie Śląskiej”
  • WYRÓŻNIENIE: Artur Chwała i Maria Hajdyła-Oleksy - „Studium widokowe dla Góry Zamkowej wraz z ogólną analizą zieleni. Lanckorona”
  1. Kategoria REALIZACJA DZIEŁA
  • NAGRODA : Janusz Kubicki, Prezydent Miasta Zielona Góra - „Połączenie z dniem 1.01.2015 r. miasta Zielona Góra z gminą Zielona Góra we wspólny samorząd terytorialny z zachowaniem demokratycznych standardów i wolą mieszkańców obu samorządów”
  1. Kategoria WIEDZA I UPOWSZECHNIANIE
  • NAGRODA : Stowarzyszenie Świdnik Miasto dla Rowerów - „5 lat badań natężenia ruchu rowerowego w 40 tysięcznym mieście Świdniku”
  1. Kategoria AKTYWNOŚĆ OBYWATELSKA
  • NAGRODA: Stowarzyszenie Traffic Design -  „Festiwal Traffic Design”

Specjalną nagrodę za całokształt działalności odebrał Janusz Sepioł. Nagroda została mu przyznana m.in. za realizację zespołu obiektów architektonicznych dla potrzeb małopolskich instytucji kultury”

Źródło: www.nagrodaregulskiego.frdl.pl

Pakiet żółtych książek - Podatki 2018

Wszystkie uchwalone w 2017 r. zmiany w przepisach podatkowych, które wejdą w życie z początkiem 2018 r. Najbardziej aktualny na rynku i najlepszy pakiet publikacji z serii podatki Vat dostępny w wersji Standard oraz Premium. Na pakiet składa się siedem publikacji prezentujących całościową informację prawną na temat podatków w 2018 r., rozliczenia PIT za 2017 r. oraz umów zlecenia i innych umów cywilnoprawnych.

Kup już za: 169.00 zł